Models > KD220GDH1 > Parts
KD220GDH1 Frigidaire Range - Parts
1 - 12 of 104
Keep searches simple, eg. "belt" or "pump".
Terminal Block Kit – Part Number: 5303935058
Terminal Block Kit
★★★★★
★★★★★
(45)
PartSelect #: PS470125
Manufacturer #: 5303935058
  In Stock
Order within the next 9 hrs and your part ships today!
Drip Bowl - 8" – Part Number: 316048413
Drip Bowl - 8"
(18)
PartSelect #: PS437595
Manufacturer #: 316048413
  In Stock
Chrome Drip Bowl - 6" – Part Number: 316048414
Chrome Drip Bowl - 6"
(20)
Bake Element - 240V – Part Number: 5303051519
Bake Element - 240V
(43)
This heating element is a partially open-style bake element. Carrying 240V and 2000W, it is 19-1/4" wide by 15" long. The two 90-degree push-on male spade terminals are 13-3/4" apart.
Light Bulb – Part Number: 316538904
Light Bulb
(9)
Main Terminal Block Kit – Part Number: 5304409888
Main Terminal Block Kit
(11)
Surface Element - 8 Inch - 220V – Part Number: 316442300
Surface Element - 8 Inch - 220V